Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tanımları arasında sıklıkla karşılaşacağınız tanımlar şu şekildedir:

  • Kurumsal kimlik, bir şirket marka ya da kurumun iç ve dış dünya işe olan iletişimi o kurumun kimliğini açıklar.
  • Kurumsal kimlik, sağladığı özgünlük sayesinde firmalarda oluşabilecek olası karışıklıkları engeller. Kurumsal kimlik kurumun pazarlama için ilk durağıdır.

Ancak olevole.com kurumsal kimlik çalışmalarını bir bütün olarak değerlendirir.

 Müşterilerin ilk bakışta firmanızı tanımasını sağlamak için olevole.com bu noktada firmanızın kurumsal kimliğine en uygun çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca oluşturulan kurumsal kimlik firmanızın daha profesyonel görünmesini sağlayacağı için firmanız, müşterilerine güven kazandıracaktır. Kısacası kurumsal kimlik; herhangi bir şirketin imajını nasıl yansıttığını gösteren araçların bütünüdür.

Kurumsal Kimliğin Temel Unsurları

Firmanızın adını oluşturmak, markanızın tanınması için önemli bir detaydır. Akılda kalıcı bir ad ve bunu destekleyen bir amblem ya da logo tasarımı işinize yarayacaktır. Bu etapta yapılması gereken ilk şey; kurumunuzun, tasarım için istediği renk ve tasarımları belirlemesi olacaktır. Burada işimize yarayacak olan; akılda kalıcı, etkili, güçlü adeta ilk bakışta hafızalara kazınan bir görüntü oluşturmasıdır. Ayrıca özgünlük, her konuda olduğu gibi bu konuda da olmazsa olmazlardandır. Çünkü özgünlükle hazırlanan kurumsal kimlikler hem firmanın itibarı hem de müşterinin size olan inancını kanıtlamak için oldukça önemlidir. Kurumsal kimlik oluşturmak için mutlaka olevole.com gibi alanında uzman profesyonellerle çalışmanız gerekmektedir. Çünkü hazırlanan bu kurumsal kimlikler kalıcıdır, zaman içinde değiştirilmez.Tabii ufak tefek değişiklikler zamanla yapılır fakat asıl bahsettiğimiz ayrıntılı, büyük değişimler uzun zamanda gerçekleşeceği için ve tekrar hazırlanan kurumsal kimlik firmanın vizyonunun değiştiği izlenimini göstereceği için tecrübe ve hatta prestij kaybına neden olabilir. olevole.com profesyonel bakış açısı ile hazırladığı kurumsal kimlikler benzersiz, özgün ve en önemlisi de etkileyicidir.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

Burada atılacak ilk adım; istenilenlerin belirlenmesidir. Neyin ön planda tutulacağına karar verilir ve genel özellikler belirlenip güncel forma uygun çalışmalara başlanır. Bir diğer adım ise; yapılan çalışmaları firmaya sunmaktır. Firmanın yapılan işleri onaylaması ve kalan çalışmayı isteklerine uygun sürdürmesi son derece önemlidir ve bu da müşteri memnuniyetinin temel gerekliliğidir. Sonuncu adım olarak; firmanın onayından geçen çalışmaların basım ve dağıtım işlemlerine başlanıp gereken tüm aşamalar tamamlanır.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurumsal kimliğin kapsamı oldukça geniştir. Üretilen ürünlerin ambalajlarından tutun, etiket tasarımlarına kadar titizlikle çalışılan detayların tümünü kapsar.

  • Kurum içerisinde kullanılacak dokümanlar (amblem, logo, kartvizit benzeri araçlar),
  • Resmi evrak ve kırtasiye araçları,
  • Promosyon ürün tasarımı,
  • Çeşitli materyallerin tanıtımı,
  • Tabela, ambalaj tasarımı,
  • Yazılı, görsel tanıtım materyalleri gibi birçok çeşitli araçları kapsar.

Neden Kurumsal Kimliğe İhtiyaç Duyarız?

Markanın kişiliği: Marka kişiliği firmanızın verdiği mesaj ve amaçları iletmek, hedeflerinizi göstermeye uygun olarak net bir şekilde tasarlanmalıdır. Tasarım farklılığı: Yapılan özgün tasarımlar, ayırt edilmenize ve markanızın uygun olduğu kaliteli kitlelere ulaşmasını sağlar. Verilen mesajların tutarlılığı: Bu bağlamda yapılan tanıtımlar, verilen mesajlar firmanızla doğru orantıda olmalıdır. Görünürlük oluşturmak: Firmanızı çeşitli etkinliklerde örneğin; pazarlama faaliyetleri, fuar etkinlikleri gibi çalışmalarda öne çıkartmak görünürlüğünüzü arttıracaktır. Marka güvenilirliğini: Güven daha çok başarı getireceği için müşterinizin sadakatini sağlamak oldukça önemlidir. Kurumsal bir kimlik, bunlara benzer pek çok önemli konuları müşterilere en iyi şekilde sağlamak için kurumsal bir kimliğe ihtiyaç vardır.

Kurumsal Kimlik Çalışmanızı Neden olevole.com Yapsın?

Olevole.com en iyisini isteyenlerin durağıdır. ‘Biz en iyisiyiz’ mottomuzun altını tecrübe ve yaratıcılıkla doldurduk. Klişe değil, standardın üstünde olmak için olevole. com’a sizleri de bekleriz.