Logo Tasarımı

Logo Nedir ?

Logo, firmanızın adını alıcılara süslü ve aynı zamanda da özgün bir şekilde göstermenizi sağlayan, kelime ya da kelimelerden oluşan bir tür görsel araçtır. Basit bir tasarım dahi profesyonelce yapılan bir kaç düzenleme ile özgünleşebilir. olevole.com özgün ve en yaratıcı logo tasarımını müşterilerine en iyi şekilde vermeyi hedefler.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Logo tasarlamanın çeşitli yolları vardır ve aynı zamanda logoların da farklı türleri vardır. Ama burada ki en önemli şey; logonuzun türü fark etmeksizin asıl ihtiyaç özgünlüktür! Öncelik; logonuzun kolay fark edilebilir olmasıdır. Eğer logonuz fark edilemiyorsa ya da fark edilmek için az da olda bir uğraş gerekiyorsa, bu alıcının sizi elemesine sebep olacaktır. Kolay fark edilmesinin yanı sıra kolay bir şekilde de anlaşılması gerekir. Aksi takdirde, anlamsız mesajlar içeren ya da ne iletmeye çalıştığı bile belli olmayan bir logo alıcılarda kafa karışıklığı yaratır. Logonun işlevi formundan önemlidir! Tabii tasarlanan logonun çarpıcı, etkili olması da işlevi kadar önemlidir. Logonuzun medya iletişim araçları üzerinde kullanıma uygun olması gerekir. Örnek, iyi bir logonun basit bir kaç soruya cevap vermesi gerekir. Bu sorular; kim, neden ve ne sorularıdır. Verdiği cevaplar sayesinde alıcının güvenini kazanacaktır. Yapılacak olası düzenlemeler için çizimi kolay olan logolar işi kolaylaştıracaktır. Logonuz kesinlikle uzun ömürlü olmalı, uzun süre sizi raflarda tutacak güze sahip olmalıdır. Aynı zamanda da logo tasarlandığı zamandan izler yansıtmalı ve bu zaman bağımsız olmalıdır. Logo için renk kullanımı ve hizalama önemlidir. Fazla renk karmaşa yaratacağından üç renkten fazlası tercih edilmez. Hizalama olarak da logonun uygun bir şekilde ana tabana yerleştirilmesinde önem vardır. Taklit, taklitçilik ve özgünlük! Başarı ve akılda kalıcılık için özgünlük her şeydir. Bahsedilen bu önemli detaylara olevole.com yardımıyla kolayca sağlayabilirsiniz.

Başarılı Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir logo tasarlamak için her işte olduğu gibi bu işte de ihtiyaç gerektiren; kapsamlı bir ön çalışmadır. Firmanın içeriği, firmanın çalışmaları, firmanın en ince ayrıntısına kadar her detayı titizlikle araştırılmalı ve tüm bu özellikler akıllıca logoya yansıtılmalıdır. olevole.com gereken tüm araştırma ve ön çalışmaları en kapsamlı şekilde yapıp alıcılarına uygun bir logo tasarlamayı amaçlar. Logolar genelde yazı ve görsel tabanlı olarak ikiye ayrılır. Alıcının tercih ve isteklerine göre çok daha ince detaylı logoların da tasarlanması mümkündür. Bu alanda başarılı olmak için; rakip sektördeki firmaların logo analizleri yapılır ve onlara benzer tasarımlar yapılmaktan kaçınılır. Unutmayın asıl amacımız özgünlüktür, taklitçilik değil! Basit logolar yapmayı hedeflemediğimizden, sürekli olarak taslaklara, not defterlerine kafamızdaki taslakları resmederek, durmazsızın düşünerek yeni ve özgün tasarımlar planlarız. İlle de modaya ayak uyduracağız diye bir mantık söz konusu değildir! Sonuçta moda olan her şey iyi ya da güzeli temsil etmez. Belki de tasarladığımız bu yeni ve modaya uygun olmayan logonuz, kendi dünyasında kendi modasını yaratır. Logoya açık bir alanda baktığınızı düşündüğünüzde kafa karıştırmamalı ve gereksiz herhangi bir unsur içermemelidir. Gereksiz unsurlar, alıcıların sizden soğumasına neden olacağından olevole.com sadece ihtiyaç üzerine odaklanıp, gerekeni kullanarak en iyi logoyu tasarlar.

Logonuzun Farkını olevole.com Ortaya Koysun! Aklınızdan hiç çıkmasın, her zaman olduğu gibi “biz en iyisiyiz”. Logonuzu bizimle birlikte tasarlamak sizin yararınıza olacaktır.