Banner Tasarımı

Banner Tasarımı Nedir?

Banner tasarım, farklı boyut ve tarzda hazırlanabilen, dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir tür görsel çizelgedir. Örneğin; banner tasarımlarınızı reklam amaçlı kullanarak ürünlerinizi ya da verdiğiniz hizmetleri müşterilerinize tanıtabilirsiniz. Basit bir açıklamayla web sitelerinde yer alan reklamlardır. Çalışma mekanizması ise oldukça basittir. Nasıl mağazaların önünde gördüğünüz afişler ilginizi çekip sizi mağazaya doru sürüklüyorsa, burada da aynı mantık işler. Banner tasarımlarınız sayesinde insanların dikkatini çekebilir ve sitenizi ziyaret edip ürünlerinize ya da çalışmalarınıza olan ilginin artmasını sağlayabilirsiniz.

Banner Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amacı sloganlarını ya da reklamlarını alıcılara sunmak olan bu sistem çok kapsamlı bir konu olmakla beraber, gereklilikleri sağlandığında mükemmel tasarımları ortaya çıkarabilir. Size en uygun banner tasarımını gerçekleştirmek için de içeriğinizin püf noktalarını bilmek ve aynı zamanda yapılan tasarımın nasıl daha iyi bir şekilde sunulacağını da bilen birileri ile çalışmanız gerekir. Eğer banner çalışmasına ama sayfada yer verilecekse sayfanın ana renk tonlarına zıt bir renk seçilir ki dikkati toplayıp kendini gösterebilsin. Yine dikkat çekmek amacıyla; tasarımlarınızda hizmet özelliklerine de yer vermek gerekir. Burada yapılan ufak tefek birkaç yönlendirme tasarımın verdiği mesajın fark edilmesini sağlar ve bu şekilde doğal olarak bir adım öne çıkarsınız. Ek olarak olevole.com olarak bizim ve çoğu web sitesinin önem verdiği özellikler şunlardır: Oluşturduğunuz banner tasarımı; Verdiğiniz hizmetleri açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletebilmeli, Sitenizin akış hızını etkilememeli, Web sitenizin diğer sitelerden daha etkileyici görünmesini sağlamalıdır.

İyi Bir Banner Tasarımının Tabanı Nasıl Olmalıdır?

Basit birkaç gerekliliğin sağlanması gerekir. Bunlar; Etkileyici bir manşet ve bir alt metin, Çarpıcı bir tasarıma sahip görüntü ve renk şeması, Firmanızın logosu, En önemlisi; etkili bir slogan! Bu unsurların firmanızla olan uyumuna dikkat edilir. Mümkün olduğunca uyumlu olmak buradaki en temel amaçtır.

En Çok Tıklama Sağlayan Banner Tasarımların Özellikleri

Banner tasarımlar siteye ziyaretçi çekmek için oldukça etkili olduğundan çok akıllıca tasarlanması gerekir. Genellikle en çok tıklananlar en sade ve en kolay anlaşılanlardır. Mesajı açık vermek ve kafa karıştırmamanın ne kadar önemli olduğunu tıklama sonuçlarından da kolayca anlaşılıyor. Bu nedenle amacınız ne ise tasarımlarda direkt bu belirtilmelidir. Lafı evirip çevirmeye hiç mi hiç gerek yok! Bu sade tasarımlar aynı zamanda da kullanıcının gözünü yormayan tasarımlardır. Alıcıyı zorlamamak, eğer animasyon kullanılıyorsa da az detaylı olmasına dikkat etmek gerekir. Açıkçası yapılacaklar basit; ilgi çekin, kısa, net ve öz olun. Her zaman vereceğiniz mesaj açık olsun ki alıcı algılamada zorlanmasın.

Banner Tasarımların Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Reklam mesajını hazırlarken sağlanması gereken püf noktalardan birisi de reklamın nasıl boyutlandırıldığıdır. Çok büyük bir görsel tüm sayfayı kaplayabilir, çok küçük bir görsel ise reklamın alıcı tarafından fark edilmesini bile zorlaştırabilir. Bu nedenle en iyisi, sizin reklamınıza uygun en doğru boyutu belirlemektir. olevole.com size en uygun banner tasarım boyutunu belirler. Kare, dikdörtgen, dikey, yatay ve mobil olarak gruplara ayrılan bannerleri olevole.com’ a size en uygun olan boyut ve tarzda tasarlattırabilirsiniz.

Banner Tasarımında olevole.com’ u Tercih Etmenin Faydası Nedir?

Bu gibi işleriniz için profesyonel ekiple çalışmak, profesyonel bir ekipten yardım almak görünürlük açısından firmanızı bir üst seviyeye taşıyacaktır. olevole.com profesyonel bir ekiple iş birliği yapan butik bir sistem olduğundan, size en iyi hizmeti sağlayacağı konusunda şüpheniz olmasın.